ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław

Sklep medyczny "ORTMEDICA"

ORTMEDICA

sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Sklep medyczny, ortopedyczny, rehabilitacyjny
Przejdź do treści
Aparaty CPAP do leczenia bezdechu sennego firmy Philips
REMStar Pro Półautomatyczny CPAP z funkcją komfortu.
Dostępność ograniczona
Podgrzewany nawilżacz Philips Respironics System One
W pełni zintegrowany z urządzeniem terapeutycznym.
Auto CPAP z funkcją komfortu Philips Respironics DreamStation Auto.
Dostępność ograniczona
Półautomatyczny CPAP z funkcją komfortu Philips Respironics DreamStation Pro.
Dostępność ograniczona
Unikatowy automatyczny tryb Bi-level.
Dostępność ograniczona
Podgrzewany nawilżacz Philips Respironics DreamStation
System kontroli wilgotności monitorujący wilgotność powietrza w pomieszczeniu.
Maska nosowa Philips Respironics TrueBlue
Technologia gel blue.
Maska nosowa PICO Philips Respironics
Minimalny kontakt.
Maska nosowa WISP Philips Respironics
Maska nosowa minimalnego kontaktu Philips Respironics Wisp.
Maska pełnotwarzowa Philips Respironics FitLife
Maska pełnotwarzowa Philips Respironics FitLife.
Maska podnosowa DreamWear Philips Respironics
Unikatowa konstrukcja podnosowej poduszki .
Maska podnosowa NUANCE Philips Respironics
Maska minimalnego kontaktu Philips Respironics Nuance.
Maska ustno-nosowa Amara Gel Philips Respironics
Maska ustno-nosowa Amara Philips Respironics
Mała i lekka.
Maska ustno-nosowo Amara View Philips Respironics
Najmniejsza i najlżejsza ze wszystkich wiodących masek twarzowych.
Poduszka została opracowana, aby umożliwić dostęp powietrza za pomocą maski we śnie oraz podczas leżenia spoczynkowego.
Obturacyjny bezdech (OBS)
Obturacyjny bezdech senny polega na powtarzających się przerwach w oddychaniu, spowodowanych chwilowymi zamknięciami dróg oddechowych na poziomie gardła. Ruchy oddechowe przepony i dodatkowych mięśni oddechowych są zachowane, ale powietrze nie dostaje się do płuc powodując niedotlenienie wszystkich narządów, aż do momentu przejściowego wybudzenia się ze snu (pacjenci nie pamiętają takiego mikrowybudzenia), wzrostu napięcia mięśni i przywrócenia normalnego pasażu dróg oddechowych. Epizody bezdechu mogą trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund i powtarzać się nawet kilkaset razy podczas każdej nocy!

Obturacyjny bezdech senny występuje w krajach wysokouprzemysłowionych u 9-26% dorosłej populacji. Częstość choroby wzrasta wraz z wiekiem i dotyka 4x częściej mężczyzn.

Czynniki ryzyka OBS
Do głównych przyczyn występowania obturacyjnego bezdechu sennego należy zaliczyć przede wszystkim:
 • Otyłość
 • Płeć (4x częściej chorują mężczyźni)
 • Zmiany anatomiczne górnych dróg oddechowych (np. przerost migdałków, wydłużenie języczka i podniebienia miękkiego, skrzywienie przegrody nosowej i przerost lub polipy małżowin nosowych, a także deformacje i anomalie w budowie twarzoczaszki)
 • Wiek

Symptomy chroby – objawy nocne i dzienne
Do najczęstszych symptomów obturacyjnego bezdechu sennego należy zaliczyć chrapanie, przerwy w oddychaniu (okresy „ciszy” u osoby śpiącej), niespokojny sen z nadmiernym poceniem się. W ciągu dnia osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny skarżą się na nadmierną senność (najczęściej łatwo zasypiają podczas oglądania tv lub czytania książki), ból głowy, problemy z koncentracją i pamięcią, oraz przewlekłe zmęczenie – nawet długi sen nie daje poczucia zregenerowania i wypoczęcia.
Powyższe objawy mogą występować pojedynczo, jednak z biegiem czasu pacjenci obserwują coraz więcej zdarzeń świadczących o postępującej chorobie.


Powikłania obturacyjnego bezdechu sennego
Nieleczony bezdech senny jest przyczyną wielu poważnych stanów chorobowych. Nasilające się zmęczenie, będące efektem nieprawidłowego snu (mikrowybudzenia towarzyszące bezdechom), stopniowe pogarszanie się pamięci i koncentracji, może doprowadzić do rozwoju depresji, zaburzeń lękowych i problemów w życiu zawodowym i prywatnym.

Bardzo poważym zagrożeniem nieleczonego bezdechu sennego i nadmiernej senności dziennej są wypadki komunikacyjne. Pacjenci chorzy na OBS są sprawcami wypadków komunikacyjnych 7x częściej niż osoby zdrowe.

Obturacyjny bezdech senny jest przyczyną zaburzeń układu sercowo-naczyniowego (m. in. zaburzeń rytmu serca i przewodzenia, choroby niedokrwiennej serca, czy niewydolności serca), lekoopornego nadciśnienia tętniczego (ponad 50% osób z OBS cierpi na nadciśnienie tętnicze), zaburzeń gospodarki hormonalnej i poważnych zaburzeń metaboliocznych, których konsekwencją jest pogłębiająca się otyłość irozwój cukrzycy typu 2.
Pacjenci z nieleczonymi zaburzeniami oddychania w czasie snu narażeni są na 4x większe ryzyko udaru i 5x większe ryzyko nagłego zgonu sercowego.


Badanie mające na celu wykrycie obturacyjnego bezdechu sennego jest nieinwazyjne i odbywa się z wykorzystaniem najnowszego sprzętu poligraficznego. Całonocna rejestracja niezbędnych parametrów (m. in. wysiłku oddechowego, przepływu powietrza, chrapania, tętna i saturacji) odbywa się w domu pacjenta.
System diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu AliceNightOne firmy Philips Respironics jest nowoczesnym, łatwym w obsłudze, komfortowym i niezawodnym rozwiązaniem – spełniającym wszelkie wymagania lekarzy i samych pacjentów. Unikatowa konstrukcja i nowoczesne technologieczujników pozwalają uzyskać wysokiej jakości zapis, dzięki czemu prawdopodobieństwo prawidłowej diagnozy już podczas jednej nocy diagnostycznej, jest dwukrotnie większe niż w jakichkolwiek innych urządzeniach konkurencyjnych.


Leczenie zaburzeń oddychania w czasie snu
W zależności od nasilenia choroby lekarz specjalista może zalecić różne ścieżki terapeutyczne. Jeśli oprócz bezdechów zostaną zdiagnozowane u pacjenta schorzenia laryngologiczne (np. przerost migdałków i/lub podniebienia miękkiego, skrzywienie przegrody nosowej lub przerost i polipy małżowin nosowych), należy w pierwszej kolejności rozważyć leczenie zabiegowe, przywracające prawidłowy pasaż powietrza w jamie nosowo-gardłowej.
Zdecydowanie zaleca się u wszystkich pacjentów z OBS redukcję masy ciała, unikanie spożywania alkoholu i leków nasennych (pogłębiają zwiotczenie mięśni i nasilają chorobę), oraz wdrożenie zdrowych nawyków w codziennym funkcjonowaniu.

Terapia CPAP
W przypadku większości pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym złotym standardem i bezwzględnym wskazaniem jest zastosowanie całkowicie nieinwazyjnej terapii ciągłym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych – aparatu CPAP (Continous Positive Airway Pressure).
Strumień powietrza generowany przez aparat utrzymuje drożność dróg oddechowych i przeciwdziała epizodom zamykania się ścian gardła, dzięki czemu eliminuje każdy rodzaj zaburzeń oddychania – ograniczenia przepływu, chrapanie, spłycenia oddechu oraz bezdechy.


Aparat do terapii CPAP składa się z urządzenia generującego dodatnie ciśnienie, elastycznego przewodu i maski, przez którą podawane jest ciśnienie terapeutyczne. Dodatkowo pacjent ma możliwość podłączenia nawilżacza, który zapewnia odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, ograniczając możliwość wystąpienia podrażnień nosa i suchości w górnych drogach oddechowych.
Jak są rodzaje aparatów CPAP?

Poza klasycznymi aparatami CPAP występują również bardziej zaawansowane modele zwane autoCpap. Technologia w nich zastosowana pozwala na dostosowanie działania urządzenia do nasilenia objawów choroby. W niektórych modelach są montowane również nawilżacze powietrza, dzięki którym nie dochodzi do wysychania błony śluzowej w jamie ustnej pacjenta.

Aparaty AutoCPAP
Aparaty autoCPAP to najnowsza technologia w obszarze leczenia bezsenności. Zmienność poziomu zaburzeń oddychania w trakcie nocy jest faktem medycznym. Nowoczesne aparaty mierzą i analizują nasz oddech by działać efektywnie iw sposób możliwie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Poza dostosowaniem swojego działania do wagi, pozycji naszego ciała, czy stanu zdrowia nowoczesny aparat autoCPAP zapisuje również uzyskane pomiary. W rezultacie prowadzona jest stała diagnostyka naszego snu niezbędna podczas planowania dalszej terapii.

BiPAP rozwinięcie aparatów CPAP
Działanie aparatów BiPAP jest rozwinięciem technologii CPAP. W tych ostatnich niezależnie czy jesteśmy w fazie wdechu, czy wydechu, prowadzony jest stały nadmuch powietrza. Aparaty BiPAP z kolei synchronizują się z naszym oddechem. W praktyce oznacza to, iż podczas wdechu, powietrze jest pompowane z pełną mocą. Podczas wydechu powietrze nadmuch jest dużo mniejszy, co z kolei prowadzi do zwiększenia komfortu użytkowania aparatu. Komfort ten oczywiście ma przełożenie na cenę aparatów, co związane jest na wprost z zastosowanie nowszej technologii. Ceny aparatów BiPAP są zdecydowanie wyższe od aparatów CPAP. Należy się jednak spodziewać, iż jak w przypadku każdej technologii z czasem


Maski, przez które dostarczane jest ciśnienie terapeutyczne, dobierane są indywidualniew zgodzie z potrzebami każdego pacjenta. W zależności od fizjonomii, występowania ewentualnych przeciwskazań lub dodatkowych stanów chorobowych, wykwalifikowany personel pielęgniarski dopasowuje właściwy model i rozmiar maski dla pacjenta.
Zgodnie ze światowymi standardami terapii maską pierwszego wyboru są maski nosowe. Dla jeszcze większego komfortu stworzono maski minimalnego kontaktu. W przypadku pacjentów z częstymi niedrożnościami górnych dróg oddechowych, alergiami lub deformacjami jamy nosowej, zaleca się zastosowanie maski ustno-nosowej.
Maski oferowane przez Philips Respironics zostały opracowane z myślą o zapewnieniu skutecznej i wysoce komfortowej terapii dzięki wyjątkowemu połączeniu funkcji i technologii.Skutki zdrowotne terapii C-PAP

 • Redukcja chrapania i bezdechów
 • Zachowany prawidłowy poziom wysycenia tlenem krwi tętniczej
 • Zmniejszenie wybudzeń i potrzeby oddawania moczu w nocy
 • Redukcja zmęczenia i senności dziennej
 • Zmniejszenie ryzyka wypadków komunikacyjnych
 • Poprawa nastroju i zwiększenie energii
 • Poprawa koncentracji i pamięci
 • Obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego
 • Poprawa efektywności i zadowolenia z życia domowego i prywatnego – lepszy standard życiaphilips cpap bezdech cennik
philips cpap maski bezdech
Poduszka wyprofilowana do spania w masce
Specjalistyczna poduszka do bezdechu sennego umożliwia komfortowy sen w masce.
Obturacyjny bezdech senny to choroba spowodowana powtarzającymi się wielokrotnie w czasie snu epizodami zatrzymania oddychania (bezdechów) lub jego znacznego spłycenia (hipowentylacji).
Bezdech to dysfunkcja, która może być wrodzona lub nabyta w procesie czynnika chorobotwórczego. Niekiedy wymagane jest zastosowanie całodobowe maski a leżenie na zwykłej poduszce może przyczynić się do jej przesunięcia i rozszczelnienia.
Dlatego Valde, jako pierwszyPolski producent, opracował poduszkę do leczenia bezdechu sennego.Poduszka Valde do leczenia bezdechu została opracowana, aby umożliwić dostęp powietrza za pomocą maski we śnie oraz podczas leżenia spoczynkowego.
Specjalnie wyprofilowane kształty dają możliwość komfortowego leżenia na boku lub barku bez ucisku na maskę doprowadzającą powietrze lub czynnik inhalujący i wymuszający oddech nadciśnieniem.
Dostępne są dwa modele. Jedna z regulacją wysokości, aby można było dostosować wysokość poduszki do potrzeb anatomicznych dorosłego lub dziecka a druga dla osób z szerokim barkiem.
Poduszka wykonana z najwyższej jakości pianki Viscoelastic układa się i dopasowuje do kształtu ciała.
Poduszka realizuje proces leczenia kręgosłupa, zapewniając fizjologiczne korektywne ułożenie.
Poduszka objęta 3-letnią gwarancją.

ul. Powstańców Śląskich 122, Wrocław, tel. 71 367 00 48, kom. 602388868, sklep@ortmedica.pl

ul. Powstańców Śl. 122, 53-333 Wrocław

tel. 71 367 00 48

ul. Powstańców Śląskich 122, Wrocław, tel. 71 367 00 48, kom. 602388868, sklep@ortmedica.pl

ul. Powstańców Śl. 122, Wrocław ; tel. 71 367 00 48
Wróć do spisu treści